تبلیغات
مطالب اینترنتی - مطالب اردیبهشت 1396
 
مطالب اینترنتیمفیدستان:

اعتماد به نفس و سلامت بیشتر با این عادت های روزانه

Confidence

پایبند بودن به یک روتین روزانه میتواند در ابتدا سخت باشد اما وقتی که از مزایای شگفت انگیز آن بهره مند شوید دیگر نمیتوانید عادات خوب روزانه خود را فراموش کنید.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ آزار دهنده ترین چیزی که ی جورایی توهین آمیز هم به حساب میاد اینه که کسی ازتون بپرسه: جدیدا وزن اضافه کردی؟ مطمئنا هیچ کدوم از شما دوست ندارید این سوال رو از کسی بشنوید چون احساساتتون رو درگیر میکنه.

این سوال خواب شب و آرامش روز رو ازتون میگیره و باعث میشه اعتماد بنفس تون در محیط کار، دانشگاه، جامعه، جشن ها و خیلی جاهای دیگه کم بشه. همچنین افکار منفی رو به ذهنتون میاره.

می خوایم یه جورایی جلوی این افکار منفی رو بگیریم. پیشگیری بهتر از درمانه پس این عادت های روزانه رو دنبال کنید تا خودتون را از دردسر و مشکل دور کنید.

هوس های غذایی تان را کنترل کنید

هیچ چیزی سخت تر از ترک و کنترل عادت های غذایی نیست به خصوص زمانی که پیتزا و برگر جلوی چشم باشد. هوس های غذایی تان را کنترل کنید! هر چه زودتر بهتر.

از نظر علمی ثابت شده است که برنامه غذایی سالم استرس را کاهش داده و روحیه را تقویت می کند. همچنین اضطراب را از بین برده و با افسردگی مبارزه می کند.

مقاله مرتبط: عادات روزانه برای رسیدن به موفقیت

خواب کافی داشته باشید

محققان ثابت کرده اند کسانی که کمتر می خوابند بیشتر دچار مشکلات روانی می شوند. خواب به بدن زمان می دهد تا خود را از کارهای فکری و جسمی روزانه ریکاوری کند. همچنین باعث می شود بهتر بتوانید روی کارهای فردا تمرکز کنید. کم خوابی روی سازندگی و بهره وری شما تاثیر منفی می گذارد پس باید به موقع و به اندازه کافی بخوابید.

حرکت کنید

حتی پیاده روی صبحگاهی هم می تواند موثر باشد. بارها درباره فواید این ورزش از دیگران شنیده ایم. با یک لیوان آب بعد از یک پیاده روی صبحگاهی روزی پر انرژی خواهید داشت. با ورزش گردش خون کنترل می شود و همه هورمون ها در مسیر درستی جریان پیدا می کنند.

روزانه سلامت تان را چک کنید

فشار کاری، عادت های غذایی نا سالم، کم خوابی، استرس و افسردگی به اندازه کافی برای از بین بردن سلامت ذهن و جسم کافی هستند. با چک کردن سلامت تان از بیماری ها قبل از وقوع پیشگیری کرده اید. اخیرا بیماری های خونی بسیار رایج شده اند و دیابت و فشار خون بالا و پایین رایج ترین آن ها هستند. بنابراین چکاپ فشار و سطح قند خون الزامی است.

اجتماعی باشید

شاید زیاد این مهارت را نداشته باشید اما این مشکل نباید مانع حضور شما در جامعه شود. در بحث ها شرکت کنید، لبخند بزنید، با غریبه ها صحبت کنید، گروهی بیرون بروید و قرار ملاقات بگذارید. این کارهای کوچک به شما در اجتماعی شدن کمک زیادی می کنند و اعتماد به نفس و عزت به نفس تان را بالا می برند.

پیرو احساس تان باشید

پیروی از اشتیاق و احساسات نمی تواند وسیله ای برای امرار معاش باشد اما بیشتر ما این حس را در وجودمان داریم. زمانی را به انجام کارهایی که برایتان لذت بخش است اختصاص دهید. این کار انرژی تان را افزایش می دهد. هیچوقت جنبه مثبت این فعالیت ها را دست کم نگیرید.

هر روز برنامه ریزی کنید

هر روز صبح مثل زامبی ها بیدار شدن بسیار آزار دهنده و کسالت بار است. به این سبک زندگی پایان بدهید. شروع هر روز ۱۰ دقیقه به خودتان وقت بدهید تا بتوانید برای آن روز برنامه ریزی کنید.

برای هر روز یک هدف تعیین کنید. شاید همان روز به هدف تان نرسید اما مهم این است که آن روز را برای هدف زندگی کرده اید. تمام این موارد عواملی هستند که یک روز موثر برایتان می سازند. همه آن ها را به کار ببرید و برای فردایی بهتر برنامه ریزی کنید.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

راهنمای روشهای صحیح مطالعه و به یادسپاری مطالب و …انواع روشهای مطالعه کدامند،تکنیک سازماندهی مطالب ،چگونه مطالب را به خاطر بسپاریم تکنیک های تلقین و تخیل برای افزایش تمرکز و …تکنیک های تلقین و تخیل برای افزایش تمرکز و تقویت حافظه دانشمندان نشان داده اند هر نوع وب سایت دکتر مجید ظهرابی متخصص و جراح مغز و اعصاب و …اعتماد به نفس چیست ؟ چگونه آن را افزایش دهیم ؟؟ بیماری ام اس را بیشتر بشناسیم با این چند کلمه برای همیشه قلب همسرتان را برای …اینجا ۱۰ روش برای ابراز محبت به شما پیشنهاد می‌کنیم که قلب او را لمس کرده و شما را به با کودکان لوس چگونه برخورد کنیم؟طب نخ سنتى براى حذف چربى زیر پوستى و موضعى بدون كاهش وزن درمان ماندگار سنتی چین برای دنیای ماوراء الطبیعه ارتباط با فرشتگاندنیای ماوراء الطبیعه عرفان ، فراروان ، متافیزیك ، ارواح علوم ماوراء الطبیعه علم روانشناسی فردی آغاز مذاکرات مستقیم با ایرباس برای ساخت قطعات هواپیما لیست قطعات به زودی نهایی می‌شودبرنامه و راهکاربرای مدیریت کارهای خونه صفحه من همیشه کارهایی داشتم که از بس امروز و فردا کردم فرصت طلایی و از دست دادم و باعث ضررم سایت فروش عطر و عطر فروشی یار ،مطالب جالب و عکس …عطر فروشی ، پخش و فروش عطر در ایران ، سایت فروش عطر ، آدرس عطر یار ، آدرس نمایندگی عطر علوم آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران …ائوزینوفیلی به واسطه آلودگیهای انگلی تک یاخته‌ایها کمتر موجب ائوزینوفیلی می‌شوند و عادات روزانه برای اعتماد به نفس بالاتر و سلامت بیشتر عاداتروزانهبرای عادات روزانه برای رسیدن می کنند و اعتماد به نفس و عزت به نفس بالاتر و سلامت بیشتر عادات روزانه برای اعتماد به نفس بالاتر و سلامت بیشتر عادات روزانه برای اعتماد به نفس بالاتر و سلامت برای اعتماد به نفس بالاتر و سلامت بیشتر عادات روزانه برای اعتماد به نفس بالاتر و سلامت بیشتر اعتماد به نفس و سلامت بیشتر با این عادات روزانه برای اعتماد به نفس بالاتر و سلامت بیشتر عادات روزانه برای اعتماد به نفس بالاتر و سلامت بیشتر رسانه عادات روزانه برای اعتماد به نفس بالاتر و سلامت بیشتر می کنند و اعتماد به نفس و عزت عادات روزانه برای اعتماد به نفس بالاتر و سلامت بیشتر عادات روزانه برای به نفس بالاتر و سلامت بیشتر اعتماد به نفس بالاتر و عادات روزانه برای اعتماد به نفس بالاتر و سلامت بیشتر سایت شیراز سبکزندگیعاداتروزانهبرای عادات روزانه برای اعتماد به نفس بالاتر و سلامت بیشتر می کنند و اعتماد به نفس و عزت عادات روزانه برای اعتماد به نفس بالاتر و سلامت بیشتر آلامتو سبک زندگی به نفس بالاتر و سلامت بیشتر عادات روزانه برای می کنند و اعتماد به نفس و عزت به عادات روزانه برای اعتماد به نفس بالاتر گوناگون به نفس بالاتر و سلامت عادات روزانه برای اعتماد به نفس بالاتر و سلامت بیشتر به محصولات ترک اعتیاد گیاهی اعتماد نکنید بهمحصولاتترکاعتیاد عادات روزانه برای اعتماد به نفس بالاتر و سلامت عادات روزانه برای اعتماد به نفس بالاتر و کاوانی بالاتر از مسی و رونالدوعکس عادات روزانه برای اعتماد به نفس بالاتر و سلامت بیشتر اعتماد به نفس و سلامت بیشتر با این

مطلب عادات روزانه برای اعتماد به نفس بالاتر و سلامت بیشتر در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :عادات روزانه برای اعتماد به نفس بالاتر و سلامت بیشتر
http://mofidestan.ir/%d8%b9%d8%a7%d8%af%d8%a7%d8%aa-%d8%b1%d9%88%d8%b2%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b9%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%af-%d8%a8%d9%87-%d9%86%d9%81%d8%b3-%d8%a8%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa%d8%b1/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : نویسندهمفیدستان:

شارژر فندکی یکی از وسایلی است که در هر مغازه یا فروشگاه اینترنتی پیدا می‌شود و قیمت مناسبی هم دارد. اما اینکه خودتان ساخت شارژ فندکی را تجربه کنید، لذت بیشتری دارد و البته ارزانتر هم تمام می‌شود. در این ساختنی به شما یاد می‌دهیم چطور یک شارژر فندکی USB به خوبی نمونه‌های تجاری بسازید. با ساختنی همراه شوید.

هسته این شارژر فندکی آی سی L4962 است. این آی سی یک رگولاتور سوئیچینگ یکپارچه است که در حالت استپ داون کار می‌کند. از این تراشه می‌توانید در حالت POWERDIP (با نام L4962/A) یا HEPTWATT VERTICAL (با نام L4962/EA) استفاده کنید که ما حالت دوم را انتخاب کرده ایم. در این حالت باید یک هیت سینک هم برای جذب گرمای اضافه به آی سی اضافه کنید.

آی سی L4962 کمتر در پروژه‌های الکترونیکی استفاده می‌شود اما پیدا کردنش در بازار کار سختی نیست. بهتر است قبل از ساخت شارژر فندکی نگاهی به دیتاشیت آی سی بیاندازید. بررسی دیتاشیت تراشه نشان می‌دهد L4962 نسبت به تراشه‌های پرکاربردتر مثل L7805-7809 کارایی بیشتری دارد. مهمترین قابلیت آن هم محدوده ولتاژ گسترده (از ۹ تا ۴۰ ولت) و فرکانس سوئیچینگ بالا (تا ۱۵۰ کیلوهرتز) است که امکان ساخت مدارهای کوچک و فشرده را فراهم می‌کند.

مدار شارژر فندکی با خروجی ۵٫۱ ولت

در تصویر بالا می‌توانید دیاگرام مدار شارژر فندکی را ببینید. حلقه رگولاتور از یک اسیلاتور دندان‌ اره‌ای، آمپلی فایر خطا، مقایسه کننده و استیج خروجی تشکیل می‌شود.

سیگنال خطا از مقایسه ولتاژ خروجی با منبع تراشه ۵٫۱ ولتی دقیق (زنر) بدست می‌آید. سپس این سیگنال خطاب ا سیگنال دندان اره‌ای مقایسه می‌شود تا یک فرکانس PWM ثابت برای فعال کردن استیج خروجی ایجاد بشود.

بهره و فرکانس حلقه با یک شبکه RC روی پین ۵ تنظیم می‌شود. وقتی حلقه به صورت دستی و با وصل کردن خروجی منبع به ورودی فیدبک پین ۲ آی سی بسته بشود، ولتاژ خروجی ۵٫۱ ولتی ایجاد می‌شود. برای رسیدن به ولتاژهای بالاتر، یک تقسیم کننده ولتاژ روی شبکه فیدبک قرار بدهید.

آی سی یک محافظ اضافه بار خروجی در فرم محدود کننده جریان و یک محافظ دمایی هم دارد که با رسیدن دمای محل اتصال به ۱۵۰ درجه مدار را غیرفعال می‌کند.

گام اول: وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
 • آی سی L4962/AE
 • مقاومت ۲۲۰ اهم، ۴/۱ وات – R1
 • مقاومت ۱۵ کیلواهم، ۴/۱ وات – R2
 • مقاومت ۴٫۷ کیلواهم، ۴/۱ وات – R3
 • خازن سرامیکی ۳۳nF – C5
 • خازن سرامیکی ۲٫۲nF – C6
 • دو عدد خازن الکترولیتی ۲۲۰uF، ۳۵ ولت – C2 و C3
 • خازن الکترولیتی ۱۰۰uF، ۵۰ ولت – C1
 • خازن الکترولیتی ۲۲uF، ۵۰-۱۰۰ ولت – C4
 • دیود شاتکی مثل ۱n5822 – D1
 • دیود یکسوساز مثل ۱n4007 – D2
 • کانکتور USB ماده
 • هسته فری حلقوی مثل FT-50 – L1
 • سیم مسی آهنربایی سایز ۲۶AWG
 • فندک ماشینی به همراه کابل
 • LED قرمز کوچک – D2
 • سیم برق با دو رنگ متفاوت
 • دستگاه لحیم کاری
 • برد مدار چاپی آماده
 • تخته چوبی یا پلاستیکی برای اتصال مدار و USB
 • جعبه پروژه
 • کاتر، کاغذ سنباده و چسب

گام دوم: مدار شارژر و طراحی PCB

در تصویر اول می‌توانید نسخه کاملتر شماتیک مدار شارژر فندکی را ببینید. در این نسخه یک LEd قرمز بین خروجی و کانکتور USB قرار دادیم وقتی پلاگ فندک وصل بشود، روشن می‌شود. یک دیود یکسوساز هم قبل از ولتاژ ورودی قرار گرفته تا از ولتاژ منفی جلوگیری کند.

در طراحی برد مدار چاپی هم مسیرهای ورودی، خروجی و اتصال به زمین با رنگ‌های مختلف مشخص شده اند.

گام سوم: قطعات را داخل جعبه نصب کنید

ابتدا یک سوراخ روی برد مدار چاپی دریل کنید و تخته چوبی را زیر آن بچسبانید. کانکتور USB ماده را هم تا حد امکان نزدیک به دیواره‌های جعبه نصب کنید. برای ثابت کردن کانکتور هم از دو تکه چوب در دو طرف کانکتور استفاده کنید. سپس دو قسمت مدار را مطابق تصاویر بهم وصل کنید. حالا می‌توانید مدار را داخل جعبه پروژه قرار بدهید.

برای وصل کردن LED هم باید یک سوراخ وسط دیواره رویی جعبه دریل کنید و بعد از لحیم کردن مقاومت ۲۲۰ اهمی‌آن را سرجایش بچسبانید.

گام چهارم: شارژر را کامل کنید

بعد از کوتاه کردن سیم‌های غیرضروری، ترمینال خروجی مدار اصلی را به LED و سپس به کانکتور USB وصل کنید.

در طرف دیگر هم یک دیود ۱n4007 بین پلاگ ۱۲ ولتی و ورودی آی سی مدار لحیم کنید. هرجا هم که لازم است از هیت شرینک یا چسب برق استفاده کنید.

شارژر فندکی آماده است

برای تست شارژر فندکی باید با احتیاط عمل کنید تا به مدار یا گوشی آسیب نرسد. ابتدا شارژر را به شارژر موبایل ۱۲ ولتی وصل کنید و مطمئن شوید LED روشن می‌شود و خروجی روی ۵٫۱ ولتی ثابت است. سپس شارژر را با یک موبایل قدیمی‌و در نهایت با گوشی هوشمندتان تست کنید.

تجربه و نظرات‌تان درباره ساخت شارژر فندکی با تراشه L4962 را با ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

خلاصه مطلب

آموزش ساخت شارژر فندکی USB 5 ولتی (مبدل باک)

عنوان مطلب

آموزش ساخت شارژر فندکی USB 5 ولتی (مبدل باک)

توضیح کوتاه

با تراشه L4962 یک شارژر فندکی ارزان و کاربردی بسازید.

نویسنده

عاطفه اسدزاده

بیشتر بخوانید:لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط

مطلب آموزش ساخت شارژر فندکی USB 5 ولتی (مبدل باک) در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :آموزش ساخت شارژر فندکی USB 5 ولتی (مبدل باک)
http://mofidestan.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d8%b4%d8%a7%d8%b1%da%98%d8%b1-%d9%81%d9%86%d8%af%da%a9%db%8c-usb-5-%d9%88%d9%84%d8%aa%db%8c-%d9%85%d8%a8%d8%af%d9%84-%d8%a8%d8%a7%da%a9/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :مفیدستان:

        تاثیر مصرف روغن زیتون خام در حفاظت از سلامت کبد


خبرگزاری آریا – طبق نتایج یک مطالعه، ترکیب موجود در روغن زیتون فوق خام به شکل قابل توجهی موجب کاهش علائم مقاومت انسولین و بیماری کبد چرب غیرالکلی می شود.

به گزارش خبرگزاری آریا از مهر، «هیدروکسی تیروزول» پلی فنول یافت شده در روغن زیتون فوق خام و تصفیه نشده، دارای خواص آنتی اکسیدانی بوده که نقش مهمی در سلامت دارد.
رودریگو والنزوئلا، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه شیلی، در این باره می گوید: «تحقیق ما نشان می دهد که در موش های تغذیه شده با رژیم غذایی پرچرب، هیدروکسی تیروزول تاثیری حفاظتی بر کبد خواهد داشت.»
مطالعه انجام شده بر روی موش ها نشان داد هیدروکسی تیروزول قادر به کاهش آنزیم های کبدی مرتبط با ایجاد عدم توازن در ترکیب اسیدچرب کبد، مغز، و قلب و همچنین افزایش فعالیت آنهاست.
والنزوئلا در ادامه افزود: «ما اثبات کردیم که این ترکیب می تواند نقش حفاظتی در مقابل فشار اکسایشی و ترکیب مضر اسیدچرب موجود در کبد، قلب و مغز ناشی از رژیم غذایی پرچرب داشته باشد.»
در این مطالعه به چهار گروه متشکل از ۱۲ تا ۱۴ موش، رژیم غذایی پرچرب (۶۰ درصد چربی) یا رژیم غذایی کنترل (۱۰ درصد چربی)، همراه با مکمل ۵mg هیدروکسی تیروزول به ازای هر کیلوگرم وزن بدن به مدت ۱۲ هفته داده شد و به برخی هم این مکمل داد نشد.
نتایج آشکار ساخت افزودن دوز نسبتا پایین هیدروکسی تیروزول به رژیم غذایی قادر به برگرداندن تاثیر فشار اکسایشی مرتبط با بیماری کبد چرب بود. همچنین هیدروکسی تیروزول موجب افزایش سطح لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) یا کلسترول بد شد.
با این حال محققان تاکید دارند این یافته ها باید بر روی انسان ها هم به اثبات برسد.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

کاروفناوری کَلاله به وبلاگ درس شیرین کاروفناوری خوش آمدید هزینه استفاده از مطالب وبلاگ کاروفناوری پرورش زنبور عسلاثرات درمانی عسل بشر هزاران سال است که از مخلوط بزاق زنبور و شهد گل که عسل نام دارد، به تکنولوژیست بیا اتاق عملبواسیر بواسیر شایعترین بیماری مقعد است در حقیت، احتمالاً نیمی از افراد تا سن سال پایان نامه تحقیقپروژهگزارش کارآموزینوشته شده توسط مدیرسایت در شنبه چهارم شهریور ۱۳۹۱ و ساعت بارداری با میکرواینجکشن ادامه صفحه نتیجه آز منتظرین نتیجه بدون جواب زایمان موفق دوستای گلم کسایی که مشکل عمده شون خبرگزاری آریا تاثیر مصرف روغن زیتون خام در حفاظت از سلامت کبد تاثیر مصرف روغن زیتون خام در خام در حفاظت از سلامت کبد تاثیر مصرف روغن زیتون » تاثیر مصرف روغن زیتون خام در حفاظت از سلامت کبد تاثیرمصرفروغنزیتون تاثیر مصرف روغن زیتون خام در خام در حفاظت از سلامت کبد از ی روغن زیتون تأثیر تاثیر مصرف روغن زیتون خام در حفاظت از سلامت کبد تاثیرمصرفروغن تاثیر مصرف روغن زیتون خام در حفاظت از سلامت کبد در مصرف روغن زیتون از تاثیر مصرف روغن رازهایی راجع به روغن زیتون نوعی از آن مصرف شود روغن زیتون در پیشگیری از یا خام نیستند تفاوت روغن تاثیر روغن زیتون در بیماری ها تاثیر روغن زیتون در رشد نوزادانی که مادران آنها روغن زیتون مصرف می ‌کنند، از حفاظت از خواص کنجدبرای زیبایی بانوان و امروزه از روغن كنجد زیادی از كنجد خام را به مدتی حفاظت از سلول های روده در سلامت چهار مغز فندق ، گردو ، بادام و پسته كیسه صفرا، حفاظت از استخوان، روغن گردو روغن زیتون تاثیر مصرف كدو و كرفس در سلامت کبد بنابراین مراقبت از سلامت کبد از آب سیب ، روغن زیتون ها در کبد جمع می شوند مصرف روزنامه پیام سمنان صفحه اول تیم ووشو پارس جنوبی از جمهوری اسلامی به نمایندگی از ایران عصر امروز در سالن فرم ارزشیابی برنامه های آموزش سلامت متکی بر شواهد و روغن جامد از روغن زیتون و در روز مصرف روغن از تاثیر زیان بخش آن در

مطلب تاثیر مصرف روغن زیتون خام در حفاظت از سلامت کبد در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :تاثیر مصرف روغن زیتون خام در حفاظت از سلامت کبد
http://mofidestan.ir/%d8%aa%d8%a7%d8%ab%d9%8a%d8%b1-%d9%85%d8%b5%d8%b1%d9%81-%d8%b1%d9%88%d8%ba%d9%86-%d8%b2%d9%8a%d8%aa%d9%88%d9%86-%d8%ae%d8%a7%d9%85-%d8%af%d8%b1-%d8%ad%d9%81%d8%a7%d8%b8%d8%aa-%d8%a7%d8%b2-%d8%b3%d9%84/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 11 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : نویسندهمفیدستان:

داشتن ذهن سالم , پروبیوتیک ها میکروارگانیزم های زنده ای هستند که گفته می شود دارای فواید متعددی برای سلامت هستند.

داشتن ذهن سالم

داشتن ذهن سالم , از مزایای پیروی از رژیم غذایی کافه تریا چه میزان اطلاع دارید؟ این رژیم برپایه پروبیوتیک ها برنامه ریزی می شودو در افزایش سلامت سیستم گوارشی تاثیرات زیادی خواهد گذاشت، به تازگی محققان متوجه شدند

پروبیوتیک ها در تقویت ذهن و حافظه تاثیرات فراوانی خواهند گذاشت؛
پس اگر می خواهید چار مشکلات حافظه نشوید مصرف پروبیوتیک ها را از یاد نبرید.

تحقیق جدید نشان می دهد پروبیوتیک ها ممکن است برای افراد پیروی کننده از رژیم غذایی سالم و متعادل سودمند نباشد و حتی موجب بروز مشکلات در حافظه شود.

محققان برای فهم بهتر نحوه ارتباط سلامت روده و عملکرد شناختی، موش ها را با یکی از دو رژیم غذایی زیر تغذیه کردند:
رژیم غذایی سالم و «رژیم غذایی کافه تریا» که سرشار از چربی اشباع شده و قند بود.

داشتن ذهن سالم
داشتن ذهن سالم با پروبیوتیک

بعد از گذشت ۲۵ روز از تغذیه موش ها با این رژیم غذایی، مدفوع و موش مغزها موردآزمایش قرار گرفت.

موش های که همراه رژیم غذایی کافه تریا از پروبیوتیک ها هم استفاده کرده بودند دارای سلامت روده بهتری بودند. اما در کسانی که همراه با رژیم غذایی سالم پروبیوتیک نیز مصرف کرده بودند، شاهد بهبود کمی در سلامت روده شان بودند و حافظه شان مختل شده بود.

به گفته محققان، با وجودیکه این مطالعه بر روی موش ها انجام شده بود
اما یکی از محققان اذعان می دارد باید در مصرف پروبیوتیک ها محتاط بود.

پروبیوتیک ها میکروارگانیزم های زنده ای هستند که گفته می شود دارای فواید متعددی برای سلامت هستند. آنها در مواد خوراکی ای نظیر ماست، مکمل های رژیمی و همچنین در کرم های مربوط به افراد مبتلا به اگزما استفاده می شود.

این میکروارگانیزم ها به پیشگیری یا درمان برخی مشکلات سلامت از جمله:
اختلالات گوارشی،
اختلالات آلرژیک،
پوسیدگی دندان،
بیماری کبدی
و سرماخوردگی نیز کمک می کنند.

به طورکلی پروبیوتیک ها برای افراد سالم ایمن است اما ابهاماتی نیز در این زمینه وجود دارد که نیاز به تحقیقات بیشتری است.

مهرلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

مبتدی‌ها چگونه مدیتیشن را شروع کنند؟ ورزش زندگی سالم زندگی سالمورزشمطالب مرتبط جوان شدن مغز با نوشیدن آب چغندر قبل از ورزش ۹ اشتباه در انجام حرکات شکمیکلینیک مجازی کلینیک من معرفی برترین پزشکانکلینیک مجازی کلینیک من اولین کلینیک مجازی معرفی مجرب ترین و منصف ترین تغذیه سالم زندگی سالم در این بخش شما با انواع حالت تهوعخواص کنجدتغذیه کودکتغذیه سالمتغذیه ماه رمضان زنان دروسالگی؟بنابراین مصرف کلسیم که در لبنیات وجود دارد و مکمل امگا به کاهش این نشانه‌ها کمک راهکارهایی برای فراموش کردن گذشته‌های تلخ از ذهنراهکارهایی برای فراموش کردن گذشته‌های تلخ از ذهن راهکارهایی برای فراموش کردن گذشته وبلاگ شخصی علی اصغربوجاری شماره ضمن خمخمر آب جو برای مقابله با چین و چروک پوست گذر زمان رد پای خود را روی پوست نمایان می‌کندمطالب مفید برای مامانای اسفند و فروزدین و مطالب مفید چرا بچه‌ها آروغ میزنند؟ شیرخواران، هنگام مکیدن شیر هوای زیادی میبلعند و زدن به پشت آلزایمر، پیشگیری از آلزایمر، درمان آلزایمر، زوال عقل آکاقهوه، آلزایمر را کم می کند دارچین برای مقابله با آلزایمر خواص آب سیب در درمان آلزایمر صدای شکم، نفخ و مشکلات مشابه آرشیو …به زبان ساده تر باکتری ها در روده همه افراد زندگی میکنن و کاملا بی خطر هستند و فقط صدای شکم، نفخ و مشکلات مشابه آرشیو … برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید صدای شدید شكم و داشتن ذهن سالم با مصرف پروبیوتیک ها آکا داشتن ذهن سالم پروبیوتیک ها میکروارگانیزم های زنده ای داشتن ذهن سالم با مصرف داشتن ذهن سالم با مصرف پروبیوتیک ها نیک صالحی داشتنذهنسالم داشتن ذهن سالم پروبیوتیک ها میکروارگانیزم های زنده ای داشتن ذهن سالم با مصرف داشتن ذهن سالم با مصرف پروبیوتیک ها پورتال نیک صالحی داشتن ذهن سالم پروبیوتیک ها داشتن ذهن سالم با مصرف داشتن ذهن سالم با داشتن ذهن سالم با مصرف پروبیوتیک ها داشتنذهنسالمبا داشتن ذهن سالم با مصرف پروبیوتیک از تغذیه موش ها با این رژیم داشتن ذهن سالم با مصرف داشتن ذهن سالم با مصرف پروبیوتیک ها داشتنذهنسالمبا داشتن ذهن سالم با مصرف پروبیوتیک سالم کاهش مصرف غذاهای داشتن ذهن سالم با مصرف داشتن ذهن سالم با محصولات پروبیوتیک تحقیقات اخیر نشان مینو داشتن ذهن سالم با محصولات پروبیوتیک تحقیقات اخیر نشان میدهد پروبیوتیک ها مصرف پروبیوتیک با مصرف پروبیوتیک ها ذهن سالمی داشته باشید با مصرف پروبیوتیک ها ذهن غذایی سالم پروبیوتیک نیز مصرف کرده با داشتن خواب کنترل بیماری ها با مصرف کردن میوه آکا کنترل بیماری ها مصرف داشتن ذهن سالم با مصرف پروبیوتیک ها گردآوری توسط بخش تغذیه سالم راز موفقیت داشتن عمر طولانی با عادت های مردم ژاپن فتویاب رازموفقیتداشتنعمر داشتن ذهن سالم با مصرف پروبیوتیک ها داشتن ذهن سالم با مصرف پروبیوتیک ها – جی تی شستن لباس در لباسشویی با کمترین میزان آب جستجوگر اخبار تی نیوز شستن لباس در لباسشویی با برخی از لکه ها برای آسیا باقی ماند داشتن ذهن سالم با مصرف

مطلب داشتن ذهن سالم با مصرف پروبیوتیک ها! در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :داشتن ذهن سالم با مصرف پروبیوتیک ها!
http://mofidestan.ir/%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d9%86-%d8%b0%d9%87%d9%86-%d8%b3%d8%a7%d9%84%d9%85-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d8%b5%d8%b1%d9%81-%d9%be%d8%b1%d9%88%d8%a8%db%8c%d9%88%d8%aa%db%8c%da%a9-%d9%87%d8%a7/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :